Aktualności

    Sztandar Szkoły:

 

O_naszej_szkole

Historia_szkoły

 

 

 

 

 

           Płatem sztandaru jest kwadrat o wymiarach 90cm na 90cm. Wykonany jest z elany i przytwierdzony do drzewca. Sztandar obszyty jest złotymi frędzlami o długości 5cm. Drzewce wykonane jest z drewna toczonego w jasnym kolorze i głowicy w kształcie godła państwowego.

            Lewa strona sztandaru posiada szafirowe tło. Centralne miejsce zajmuje portret patrona szkoły – Jana Kochanowskiego namalowany farbami olejnymi na płótnie. Portret od góry otoczony jest napisem: „Szkoła Podstawowa im. Jana Kochanowskiego” w kształcie półkola, w kolorze złotym. Pod portretem patrona znajduje się napis w linii prostej: „W Łękach Strzyżowskich”.

            Prawa strona sztandaru jest koloru biało – czerwonego. W środkowej części znajduje się godło państwowe w kolorze srebrnym z elementami złotymi. Pod godłem państwowym umieszczony jest napis w kształcie półkola, w kolorze złotym: „Ojczyzna nauka praca”.

          Autorem i wykonawcą sztandaru jest Pani ELŻBIETA MUSIAŁ – mieszkanka Łęk Strzyżowskich, absolwentka naszej szkoły i mama naszej uczennicy, a jego fundatorami:

 

  • Spółdzielnia Uczniowska

  • Rada Sołecka

  • Rada Rodziców

  • Państwo Renata i Władysław Wanatowie,

  • Pan Janusz Piotrowski,

  • Pani Lidia Bugiera,

  • Pani Lidia Skrzęta.

 

***      ***     ***                                 ***    ***    ***                                 ***     ***      ***

30 KWIETNIA 2009r.

UROCZYSTOŚĆ

NADANIA SZKOLE SZTANDARU

 

W dniu 30 kwietnia 2009 roku odbyła się uroczystość nadania sztandaru dla naszej placówki. Było to szczególne wydarzenie, poprzez które chcieliśmy podkreślić istotną rolę, jaką odgrywa nasza szkoła w życiu całej lokalnej społeczności i uczcić ponad wiekowy wysiłek kilku pokoleń nauczycieli, wychowawców i pedagogów w procesie edukacyjno-wychowawczym najmłodszej części naszego społeczeństwa. Wydarzenie to było zwieńczeniem szeregu wytężonych działań, które przez okres kilku ostatnich miesięcy podejmowaliśmy, aby nasza szkoła mogła kształcić i rozwijać umysły swoich wychowanków pod sztandarem z wizerunkiem naszego patrona – wybitnego poety epoki renesansu, sekretarza królewskiego Jana Kochanowskiego.

 

Tą ważną uroczystość, która z całą pewnością pozostawi bardzo wyraźny odcisk na kartach bogatej już historii naszej szkoły, zaszczycili znamienici goście, którzy poprzez swoją obecność nadali temu wyjątkowemu wydarzeniu odpowiednią rangę i oprawę. Akt wręczenia sztandaru dla Szkoły Podstawowej im. Jana Kochanowskiego w Łękach Strzyżowskich odbywał się w obecności m.in.:

-Pana Piotra Babinetza - Posła na Sejm Rzeczypospolitej Polskiej,

-Pana Stanisława Piotrowicza - Senatora Rzeczypospolitej Polskiej

-Pana Andrzeja Guzika - V-ce Starosta Powiatu Krośnieńskiego

-Pani Lidii Nowotyńskiej Goleń - Wizytator Kuratorium Oświaty w Rzeszowie

 

Uroczystość rozpoczęła się ceremonią poświęcenia sztandaru, której dokonał proboszcz parafii Łęki Strzyżowskie ks. Edward Wnęk. Następnie ufundowany przez lokalne społeczeństwo, radę rodziców i władze sołeckie, sztandar odebrała Pani Dyrektor Renata Grząsiak z rąk m.in. sołtysa wsi Pana Mariana Gardziny, a akt nadania sztandaru odczytał Wójt Gminy Wojaszówka - Pan Stanisław Blicharczyk.

 

Zgodnie z obowiązującym ceremoniałem Pani Dyrektor przekazała następnie sztandar trzyosobowej reprezentacji uczniów naszej szkoły, po czym dokonano aktu zaprzysiężenia.

 

 

 

 

Nasz_patron

Hymn_szkolny

Sztandar

Podstawa_działania

Co_mamy_umieć

Nasza_oferta

Kadra_pedagogiczna

Rada_rodziców

Samorząd_uczniowski

 

Koło_PCK

 

Koło_CARITAS

 
 

MAŁY_REPORTER

 
 

Nasze_uroczystości

 
 

Archiwum

 
 

Kontakt

 
 

Dni_wolne

 
 

Plany_lekcji

 
 

Wykaz_podręczników

 
 

Wywiadówki