Data aktualizacji:       5 kwietnia 2019 r.

Gramy w piłkę siatkową

Rejonowe zawody w piłkę siatkową

Zawody rejonowe w minipiłce siatkowej chłopców odbyły się 5 kwietnia w szkole podstawowej w Strzyżowie.

W turnieju brali udział:  Mistrz powiatu Krosno gr. - SP Nr 6 Krosno, Mistrz powiatu krośnieńskiego - SP Łęki Strzyżowskie, Mistrz powiatu jasielskiego - SP Nr 3 Jasło, Mistrz powiatu strzyżowskiego - SP Nr 2 Strzyżów.

Nasza drużyna chłopców walczyła ambitnie, wygrała mecz z Krosnem. Z Jasłem przegrali 2:1 w setach. Natomiast drużyna chłopców ze Strzyżowa była najlepsza i wygrała ze wszystkimi drużynami na zawodach.

My ostatecznie zajęliśmy III miejsce na zawodach rejonowych, co jest dużym sukcesem na tak małą szkołę.

Skład naszej drużyny:

1. Nikodem z klasy VII

2. Kacper z klasy VII

3. Julek z klasy VI

4. Konrad z klasy VI

5. Jakub z klasy V

6. Kacper z klasy V

7. Tomasz z klasy V

8. Miłosz z klasy V

9. Igor z klasy IV

10. Bartosz z klasy IV

Nauczyciel wychowania fizycznego Katarzyna Witkoś

_______________________________

Powiatowe zawody w piłkę siatkową

Zawody powiatowe w minipiłce siatkowej chłopców odbyły się 28 marca w szkole podstawowej w Głowience.

W turnieju brało udział 8 szkół z powiatu krośnieńskiego: SP Jaszczew, SP Lubatowa, SP Rymanów, SP Korczyna, SP Krościenko Wyżne, SP Jasionka, SP Łęki Strzyżowskie i gospodarz SP Głowienka.

Nasza drużyna chłopców zagrała bardzo dobrze, wygrała wszystkie mecze zajmując I miejsce w powiecie krośnieńskim i awansowała do zawodów rejonowych.

Skład naszej drużyny:

1. Nikodem z klasy VII

2. Kacper z klasy VII

3. Julek z klasy VI

4. Szymon z klasy V

5. Jakub z klasy V

6. Kacper z klasy V

7. Tomasz z klasy V

8. Miłosz z klasy V

9. Igor z klasy IV

10. Bartosz z klasy IV

Nauczyciel wychowania fizycznego Katarzyna Witkoś

______________________________________________

Gminne zawody w piłkę siatkową

Zawody gminne w minipiłce siatkowej dziewcząt i chłopców odbyły się 4 lutego  w Szkole Podstawowej w Ustrobnej.

Zarówno drużyna dziewcząt jak i chłopców zajęła I miejsce, awansując do zawodów powiatowych. Uczniowie podczas zawodów mają możliwość sprawdzenia swoich sił  i umiejętności, aktywnego spędzenia czasu. Rozwijają swoje pasje i zainteresowania.

Naszą szkołę reprezentowali:

Katarzyna Witkoś

Rok 2018

BARAŻAE FINAŁU WOJEWÓDZKIEGO W MINIPIŁCE SIATKOWEJ

Turniej barażowy Igrzysk Dzieci w minipiłce siatkowej odbył się 11 maja w Mielcu. Zawody zostały przeprowadzone systemem „każdy z każdym” na podstawie losowania przed turniejem. W zawodach wzięły udział szkoły, które zajęły II miejsce w półfinale wojewódzkim: SP Nr 3 Leżajsk, SP Niwiska, SP Łęki Strzyżowskie oraz mistrz województwa z tamtego roku - SP Nr 6 Mielec.

Drużyna dziewcząt naszej szkoły walczyła dzielnie, niestety przegrała wszystkie mecze, jednak zajęcie VII miejsca w województwie podkarpackim to bardzo duży sukces. Dla porównania: w województwie podkarpackim jest 1103 szkół podstawowych, nasza szkoła jest w pierwszej dziesiątce. Należą się duże brawa dla drużyny dziewcząt. Są to:
1. Wiktoria kl. VII
2. Anna kl. VII
3. Martyna kl. VI
4. Weronika kl. VI
5. Aleksandra kl. VI
6. Zuzanna kl. VI
7. Oliwia kl. V
8. Weronika kl. V
9. Wiktoria kl. V

* * *   * * *   * * *

Zawody rejonowe i półfinały wojewódzkie dziewcząt
w minipiłce siatkowej

Zawody rejonowe w minipiłce siatkowej odbyły się 12 kwietnia w Strzyżowie. W rozgrywkach uczestniczyli mistrzowie powiatów:
Krosno gr. - SP nr 14 Krosno,
krośnieńskiego - SP Łęki Strzyżowskie,
jasielskiego - SP nr 3 Jasło,
strzyżowskiego - SP nr 2 Strzyżów.

Drużyna naszej szkoły wywalczyła II miejsce, wygrała ze Strzyżowem i Krosnem, a przegrała z Jasłem. Dwie pierwsze drużyny awansowały do półfinału wojewódzkiego: SP Jasło i SP Łęki Strzyżowskie z zaliczeniem wyniku meczu między sobą.

Półfinał wojewódzki został przeprowadzony 27 kwietnia w Jaśle. W zawodach wzięły udział szkoły, które zajęły I i II miejsce na rejonach. Były to szkoły: SP nr 3 Jasło, SP Łęki Strzyżowskie, SP nr 1 Przysietnica, SP nr 1 Sanok. W tym spotkaniu uczennice naszej szkoły grały dwa mecze do dwóch wygranych setów z Przysietnicą i Sanokiem.

Obydwa mecze wygrały 2:0 w setach i zajęły II miejsce, awansując do baraży finału wojewódzkiego, który odbędzie się 11 maja w Mielcu.
Naszą szkołę reprezentowały:
1. Wiktoria kl. VII
2. Anna kl. VII
3. Martyna kl. VI
4. Weronika kl. VI
5. Aleksandra kl. VI
6. Zuzanna kl. VI
7. Oliwia kl. V
8. Weronika kl. V
9. Wiktoria kl. V

* * *   * * *  * * *

Zawody powiatowe dziewcząt odbyły się 20 marca w Szkole Podstawowej w Krościenku Wyżnym. W rozgrywkach uczestniczyło 7 drużyn. Były to: SP Korczyna, SP Jedlicze, SP Dukla, SP Miejsce Piastowe, SP Krościenko Wyżne, SP Iwonicz i SP Łęki Strzyżowskie.

Drużyna dziewczynek zdobyła I miejsce, wygrywając wszystkie mecze.

Zawody powiatowe chłopców odbyły się 23 marca w Szkole Podstawowej w Rogach. W rozgrywkach brało udział pięć szkół: SP Korczyna, SP Potok, SP Targowiska, SP Lubatowa i SP Łęki Strzyżowskie. Chłopcy rozgrywali  mecze systemem „każdy z każdym”.

Drużyna Chłopców również  wygrała  wszystkie mecze  i zajęła I miejsce.

Zarówno dziewczęta jak i chłopcy naszej szkoły będą reprezentować powiat krośnieński na zawodach rejonowych.

Rok 2016

Rok 2014

Nasza szkoła uczestniczyła w różnych rozgrywkach w piłkę siatkową między innymi:

- zawodach o puchar wójta gminy Wojaszówka na boisku Orlika w Bajdach,

- zawodach gminnych w Wojaszówce i powiatowych w Jedliczu w piłce siatkowej,

- rozgrywkach szkolnych między klasami: III, IV, V i VI.

Celem zawodów jest promocja zdrowia, szerzenie kultury fizycznej, zachęcanie uczniów do aktywnego spędzania czasu wolnego.

Bardzo cieszymy się z wygranej naszej drużyny dziewcząt na zawodach gminnych i uzyskanie IV miejsca na zawodach powiatowych.

W skład drużyny dziewcząt wchodziły:

1.      Joanna Wanat z klasy VI

2.      Patrycja Urbanek z klasy VI