Data aktualizacji:      4 stycznia 2019 r.

Piłka ręczna

Zawody powiatowe w piłce ręcznej chłopców

4 stycznia 2019 r. odbyły się zawody powiatowe w minipiłce ręcznej w Szkole Podstawowej w Rogach. W rozgrywkach uczestniczyły szkoły: SP Zręcin, SP Krościenko Wyżne, SP Lubatowa, SP Posada, SP Łęki Strzyżowskie i gospodarz - SP Rogi.

Nasza drużyna chłopców zajęła III miejsce, przegrywając ze szkołami z Rogów i Posadą. Nasza drużyna walczyła bardzo ambitnie, rywalizując zgodnie z przesłaniem fair play.

Skład naszej drużyny chłopców:

1.        Nikodem kl. VII

2.        Kacper kl. VII

3.        Dominik kl. VI

4.        Julek kl. VI

5.        Jakub kl. V

6.        Szymon kl. V

7.        Miłosz kl. V

8.        Kacper kl. V

9.        Kamil kl. V

Nauczyciel wychowania fizycznego- Katarzyna Witkoś

Rok 2018

Półfinał wojewódzki w piłce ręcznej dziewcząt

14 marca 2018 r. odbyły się zawody- półfinał wojewódzki w minipiłce ręcznej  w Szkole Podstawowej w Besku.

W rozgrywkach uczestniczyły szkoły: SP Frysztak, SP Grabownica Starzeńska, SP Łęki Strzyżowskie i gospodarz - SP Besko.

Były to szkoły reprezentujące powiaty: strzyżowski, brzozowski, krośnieński i sanocki. Turniej został rozegrany systemem „każdy z każdym”.

Nasza drużyna dziewcząt wywalczyła III miejsce, przegrywając z dziewczętami z Beska i Grabownicy.

W finale wojewódzkim będą grać dziewczęta z Beska, które zajęły I miejsce  w półfinale wojewódzkim. Nasza drużyna walczyła bardzo ambitnie, rywalizując zgodnie z przesłaniem fair play. Należą się im duże brawa, ponieważ VII miejsce w województwie to jest ogromny sukces :)

Skład naszej drużyny dziewcząt:

5.        Weronika kl. V

6.        Aleksandra kl. VI

7.        Weronika kl. VI

8.        Zuzanna kl. VI

9.        Anna kl. VII

Nauczyciel wychowania fizycznego- Katarzyna Witkoś

______________________________________________

4 stycznia 2018 r. odbyły się zawody powiatowe w minipiłce ręcznej w szkole podstawowej w Sieniawie. W rozgrywkach uczestniczyły wszystkie szkoły, które zdobyły I miejsce na zawodach gminnych.

Były to szkoły SP Sieniawa, SP Krościenko, SP Lubatowa, SP Jedlicze. Naszą gminę Wojaszówkę reprezentowała nasza szkoła. Turniej został rozegrany systemem każdy z każdym.

Nasza drużyna dziewcząt wygrała wszystkie mecze z dużą przewagą bramkową zajmując I miejsce. Dziewczęta  odznaczyły się dużą walecznością, odwagą.

Na koniec zawodów dziewczęta zagrały turniej towarzyski z SP z Posady Górnej, która w tamtym roku szkolnym zdobyła tytuł mistrza województwa podkarpackiego. Udało nam się wygrać 11: 9, jednak trzeba podkreślić, że były to koleżanki młodsze od nas.

Zawody rejonowe zostały rozegrane w Szkole Podstawowej nr 5 w Krośnie, gdzie spotkały się mistrzowie powiatów: Strzyżowskiego- SP nr 1 Frysztak; Krosno gr.- SP nr14 Krosno i Krośnieńskiego- SP Łęki Strzyżowskie.

Pierwszy mecz rozegrałyśmy    z Krosnem, który zakończył się remisem 7:7 ; dlatego musiałyśmy wykonywać rzuty karne, po których zwyciężyła drużyna z Krosna.

Drugi mecz grałyśmy z Frysztakiem, wygrywając 6:3. A ponieważ Frysztak wygrał z Krosnem, nasza drużyna dziewcząt zajęła I miejsce na zawodach rejonowych i awansowała do półfinału wojewódzkiego.

Skład naszej drużyny dziewcząt:

5.        Weronika kl. V

6.        Aleksandra kl. VI

7.        Weronika kl. VI

8.        Zuzanna kl. VI

9.        Anna lat VII

Nauczyciel wychowania fizycznego - Katarzyna Witkoś

Rok 2017

Zawody gminne w piłce ręcznej

27 listopada odbyły się zawody gminne w minipiłce ręcznej w szkole podstawowej w Wojaszówce. W rozgrywkach uczestniczyły wszystkie szkoły z terenu gminy Wojaszówka. Uczniowie reprezentujący naszą szkołę to:

Dziewczęta:

5.        kl. Aleksandra kl. VI

6.        Weronika kl. VI

7.        Zuzanna kl. VI

Chłopcy:

1. Szczepan kl. VI

2. Sebastian kl. VI

3. Nikodem kl. VI

4. Jakub kl. IV

5. Przemysław kl. VI

6. Lucjan kl. VI

7. Kacper kl. VI

Wszyscy uczniowie zagrali bardzo dobrze, walcząc zgodnie z przesłaniem fair play. Dziewczęta naszej szkoły zajęły I miejsce awansując do zawodów powiatowych, natomiast chłopcy III miejsce, przegrywając tylko jedną bramką zarówno z Odrzykoniem jak i z Wojaszówką.

Katarzyna Witkoś