Data aktualizacji:     18 stycznia 2019 r.

Wyjazd na narty do Puław

W dniu 18.01.2019 r. odbył się wyjazd na narty do Puław. Co roku nasza szkoła korzysta z programu „Narty Dzieciom” .

W wyjeździe uczestniczyli uczniowie z klas:  IV, V ,VI, VII, VIII, oraz uczniowie ze szkoły z Przybówki. Opiekunami byli: pani Joanna Gonet pani Katarzyna Witkoś i pan Grzegorz Witkoś.

Wyruszyliśmy  o godzinie 7.30. Po dotarciu na miejsce, wypożyczyliśmy sprzęt narciarski: narty, buty i kaski, które były dostosowane do wzrostu i masy ciała każdego ucznia. Następnie udaliśmy się na stok.

Młodsi uczniowie z klasy IV uczyli się jazdy na nartach pod okiem instruktorów, natomiast starsi samodzielnie doskonalili jazdę na nartach.

W czasie południowym wszyscy uczniowie zjedli zapiekanki, wypili też ciepłą herbatę w narciarskim barze, aby po zregenerowaniu sił móc powrócić z powrotem do zimowych szaleństw.

Po całym dniu na stoku wracaliśmy do domu zmęczeni, ale bardzo zadowoleni.

Katarzyna Witkoś, Joanna Gonet, Grzegorz Witkoś

Rok 2018

22 lutego 2018 r. po raz kolejny uczniowie naszej szkoły wyjechali na narty do Puław Górnych. Zainteresowanie wyjazdem było bardzo duże. Ostatecznie 36 uczniów pod opieką pań Katarzyny Witkoś, Elżbiety Wajdy oraz pani Joanny Gonet aktywnie spędziło cały dzień na stoku.

Uczniowie, którzy rozpoczynali swoją przygodę z nartami trafili pod opiekę instruktorów. Okazuje się, że mamy bardzo zdolnych uczniów, bo pod koniec dnia wszyscy potrafili skorzystać z wyciągu orczykowego i bez przewrotki zjechać po stoku. Pozostali uczniowie, pod opieką nauczycieli, mogli samodzielnie jeździć na nartach i korzystać z wyciągu orczykowego i krzesełkowego.

Wyjazd na narty zorganizowaliśmy wspólnie ze Szkołą Podstawową i Gimnazjum w Przybówce. Była, więc okazja do nawiązania nowych znajomości lub odnowienia starych.

Do domu wróciliśmy cali i zdrowi. Może troszkę zmęczeni, ale bardzo zadowoleni, z planami na kolejny wyjazd.

JG

___________________________________________

Rok 2017

Kolejny wyjazd na narty odbył się 10 lutego 2017 r. Tym razem do grupy naszych stałych narciarzy dołączyli uczniowie klasy III. I tym razem wyjazd na narty był udany, ponieważ  uczniowie doskonalili umiejętności narciarskie, poprzez przebywanie na świeżym powietrzu hartowali swój organizm, wzmocnili więzy przyjaźni.

Katarzyna Witkoś

__________________________________________

12 stycznia 2017 r. odbył się kolejny wyjazd na narty do Puław Górnych, gdzie uczniowie doskonalili umiejętność jazdy na nartach.

Pomimo trudnych warunków pogodowych dzieci bardzo dobrze się bawiły, wiele przyjemności sprawiało im korzystanie z wyciągu krzesełkowego jak również zjazdy z coraz trudniejszych stoków.

__________________________________________

W dniu 16.12.20016r  odbył się wyjazd na narty do Puław. Ośrodek narciarski Puławy położony jest około 15 km od Rymanowa na południowy wschód.

Program „Narty Dzieciom” to udostępnienie Ośrodka Narciarskiego: sprzętu, wyciągów, opiekuna-instruktora i całodzienna, profesjonalna nauka jazdy na nartach, uzupełniona ciepłym posiłkiem, w taki sposób aby skorzystać mógł naprawdę każdy uczeń.

W wyjeździe uczestniczyli uczniowie z naszej Szkoły z klas: III, IV, V i VI oraz uczniowie z Gimnazjum z Przybówki. Opiekunami byli: pani Joanna Gonet i pani Katarzyna Witkoś, oraz nauczyciele wychowania fizycznego ze szkoły z Przybówki.

Wyruszyliśmy      o godzinie 7.30. Po dotarciu na miejsce, wypożyczyliśmy sprzęt narciarski: narty, buty i kaski, które były dostosowane do wzrostu   i  masy ciała każdego ucznia. Następnie udaliśmy się na stok. Tam panowie instruktorzy podzielili uczniów na dwie grupy. Po rozgrzewce, uczniowie ćwiczyli bezpieczny upadek, hamowanie, omijanie.

W czasie południowym wszyscy uczniowie zjedli zapiekanki, wypili też ciepłą herbatę w narciarskim barze, aby po zregenerowaniu sił móc powrócić z powrotem do zimowych szaleństw.

Mimo licznych upadków, zjazdy były miłym przeżyciem. Po kilkugodzinnej nauce większość z uczestników radziła już sobie całkiem nieźle na stoku. Było bardzo wesoło.

Po całym dniu na stoku wracaliśmy do domu zmęczeni, ale bardzo zadowoleni.

Katarzyna Witkoś