Data aktualizacji:  7 czerwca 2019 r.

Jak nie czytam, jak czytam.

JAK NIE CZYTAM,

JAK CZYTAM

Uczniowie Szkoły Podstawowej im. Jana Kochanowskiego wzięli udział w ogólnopolskiej akcji "JAK NIE CZYTAM, JAK CZYTAM".

W piątek 7 czerwca  o godz. 10.00 rozbrzmiał dzwonek szkolny informujący  o rozpoczęciu akcji. Wszyscy uczniowie naszej szkoły oraz nauczyciele wzięli udział w akcji. Dziewczyny z  klasy V przeczytały fragmenty książek, które były najczęściej wypożyczane w bibliotece w roku szkolnym 2018 - 19.

Ponadto uczniowie mieli możliwość poczytania w ciszy wybranych przez siebie książek. W klasie V została również przygotowana gazetka ścienna o programie. Na zakończenie akcji uczniowie zostali zachęceni do wypożczania książek na wakacje.

__________________________________________

Rok 2018

"Jak - nie czytam? Jak czytam!"

- pod tym hasłem 8 czerwca 2018 roku uczniowie naszej szkoły pod opieką wychowawców wzięli udział w kolejnej edycji ogólnopolskiej akcji promującej czytelnictwo.

Już od rana na zajęciach świetlicowych, jak i na hali sportowej naszej szkoły miało miejsce głośne czytanie przez uczniów fragmentów ich ulubionych książek.

Zwieńczeniem udziału w akcji było wyjście na szkolne boisko, gdzie dzieci ułożyły ogromne serce, jako symbol poparcia dla czytania książek.

W ten sposób wyrazili także własną postawę wobec wartości, jakie niesie ze sobą czytanie książek. Do akcji przyłączyły się również dzieci z oddziału przedszkolnego, które dopiero uczą się liter, lecz udział w tej akcji zapewne zwróci ich uwagę na to, że czytanie książek jest wartościowe i potrzebne każdemu człowiekowi.

_______________________________________________

Rok 2017

1 czerwca 2017 roku

uczniowie naszej szkoły przyłączyli się do ogólnopolskiej akcji

JAK NIE CZYTAM JAK CZYTAM.

Podstawową formą uczestnictwa jest zebranie uczniów oraz innych zainteresowanych osób w wybranym miejscu z książkami, wspólne czytanie, zrobienie zdjęcia oraz promocja czytelnictwa wśród dorosłych.

Celem akcji jest przede wszystkim promocja czytelnictwa  wśród dzieci i młodzieży
 i dorosłych. Jak podkreślają eksperci, jedyna nadzieja na wzrost wskaźników czytelnictwa leży w dorastającym pokoleniu, a przewodnią rolę w jego aktywizacji pełnić powinny biblioteki szkolne, które „wychowują czytelnika” i przekazują go potem bibliotekom innego typu.

Uczniowie naszej szkoły akcję rozpoczęli na sali sportowej w szkole, gdzie wspólnie czytali książki.  Następnie wybrali się z książkami w wiele ciekawych miejsc, ponieważ 1czerwca w naszej szkole  odbywały się w wycieczki szkolne do Kunowej, Jasła oraz
w przepiękne polskie Bieszczady. Podczas podróży uczniowie czytali w autobusie, na placu zabaw, zaczepiali dorosłych w różnych miejscach, rówieśników, panie ekspedientki
w sklepach, pana leśniczego i wiele innych osób promując czytelnictwo. Akcja sprawiła wiele satysfakcji naszym uczniom.