Szkoła Podstawowa w Łękach Strzyżowskich

Data aktualizacji:       26 marzec 2021 r.

WIOSNA

Przywitanie WIOSNY!

Wiosna to pora roku, która napawa wszystkich nadzieją i chęcią do życia.

Pierwsze promienie słoneczne dodają nam radości i energii, a pierwsze kwiaty upiększają nasze domy i okolice. Wiosna budzi do życia zwierzęta, rośliny, zaczynają się prace ogrodowe, a bociany przylatują z ciepłych krajów. Na powitanie tej przepięknej pory roku uczniowie klas młodszych naszej szkoły przygotowywali się pracowicie przez ostatnie zimowe dni.

W dniu 19 marca wszyscy uczniowie na znak przyjścia wiosny ubrali się na zielono. Ponadto uczniowie zaprezentowali plakaty wyobrażające wiosnę, które wykonywali przez cały tydzień pod okiem wychowawców pani Grażyny Rec, pani Marty Ćwiąkały oraz pani Agnieszki Orzechowicz. Klasa II przygotowała nawet zagadki związane z ich plakatami, które pozostali uczniowie chętnie odgadywali.

Kolejną częścią przywitania wiosny był pokaz mody wiosennej. W rytm muzyki uczniowie prezentowali stroje i fryzury przygotowane w domu. Suknie dziewczynek były mnogie w akcenty kwiatowe, różnokolorowe, zrobione z rozmaitych materiałów. Pojawiły się także stroje „Pana Wiosny” i bociana.

Tak jak wiosna budzi wszystko do życia, tak i uczniowie obudzili swoje talenty w ostatniej zabawie: „narodziny talentów”. Dzieci przedstawiły swoje uzdolnienia na forum szkoły. Było wiele osób, które śpiewały, mówiły wierszyki, skakały na skakance i tańczyły. Dziewczynki zaprezentowały również gimnastykę, a chłopcy pokazali zadziwiające sztuczki. W naszej szkole pojawiły się także talenty związane z projektowaniem i szyciem, oraz uzdolnienia plastyczne.

Wszyscy uczestnicy dobrze się bawili, a Wiosna przyszła do nas z uśmiechem na twarzy.

Żegnaj Zimo! Witaj Wiosno!