Szkoła Podstawowa w Łękach Strzyżowskich

Data aktualizacji:       23 grudzień 2019 r.

Szlachetna Paczka

Akcja Szlachetna Paczka to najbardziej rozpoznawalna akcja społeczna, która od 2001 roku otwiera serca ludzi na pomaganie potrzebującym.Inicjatorem akcji Szlachetna Paczka jest ksiądz Jacek Wiosna Stryczek, duszpasterz akademicki, prezes Stowarzyszenia WIOSNA. Szlachetna Paczka to projekt oparty na pracy z darczyńcami i wolontariuszami, którzy pomagają rodzinom w potrzebie. Finał akcji Szlachetna Paczka odbywa się 9 i 10 grudnia tzw. „Weekend cudów”, kiedy to darczyńcy dostarczą paczki do wskazanych magazynów, które następnie są przekazywane rodzinom w okolicy Świąt Bożego Narodzenia. Każdy może wziąć udział w Szlachetnej Paczce i pomóc tym, którzy tej pomocy naprawdę potrzebują. Ten czas jest magiczny dla wszystkich, niezależnie od statusu społecznego.

Uczniowie Szkoły Podstawowej im. J. Kochanowskiego, rodzice i nauczyciele po raz kolejny włączyli się do udziału w akcji. Pod opieką koordynatora – p. Anny Łopatkiewicz opiekuna Samorządu Uczniowskiego – od listopada zbierali i przynosili do szkoły dary: środki czystości, zabawki, przybory szkolne i wiele innych, potrzebnych artykułów. Zebrane dary zostały przekazane do pana Huberta Cebuli. Uczniowie – jak co roku - chętnie wzięli udział w tej akcji. Przez udział w tego typu akcjach charytatywnych uczniowie kształtują i rozwijają w sobie postawy otwartości na innych ludzi, dostrzegają potrzebę niesienia bezinteresownej pomocy potrzebującym; rozwijają empatię. Dziękując wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób przyczynili się do przeprowadzenia akcji na terenie naszej szkoły – nadal zachęcamy do udziału w podobnych – bowiem cel takich akcji zawsze jest szczytny, a bycie wrażliwym na drugiego człowieka przynosi wiele satysfakcji i zadowolenia.

Anna Łopatkiewicz