Data aktualizacji:      04 kwietnia 2019 r.

PASOWANIE UCZNIA

Pasowanie na Ucznia

- Wszystkie niżej opisane zajęcia odbywały się zgodnie z obowiązującymi zasadami reżimu sanitarnego.

W dniu 21 października 2020 roku w naszej szkole odbyła się uroczysta akademia z okazji Pasowania na Ucznia . Swoją obecnością zaszczycili nas; pani dyrektor Renata Grząsiak, uczniowie klasy II wraz z wychowawczynią panią Martą Ćwiąkałą. Uroczystość prowadziły uczennice z klasy IV Sandra R., Maja M., Oliwia S.. Dzieci zaprezentowały swoje liczne wiadomości i umiejętności recytatorskie, wokalne i taneczne. Powitały gości tymi słowami:

Z grzeczniutkim ukłonem, z uśmiechem radości witamy tu zebranych gości.

Chcemy wam zaśpiewać i zatańczyć ładnie

Proszę się nie gniewać jeśli źle wypadnie,

Bo my nie artyści tylko małe dzieci ,

Ale cieszyć nas będzie gdy brawo poleci.

Po części artystycznej nastąpiło ślubowanie. Uczniowie przed pocztem sztandarowym ślubowali :

Ślubuję być dobrym Polakiem,

dbać o dobre imię swojej klasy i szkoły.

Będę uczyć się w szkole jak kochać Ojczyznę,

jak dla niej pracować kiedy urosnę.

Będę się starał swym zachowaniem,

sprawiać radość rodzicom i nauczycielom.

Następnie pani Dyrektor dokonała symbolicznego Pasowania na Ucznia i złożyła życzenia pierwszoklasistom. Otrzymali oni legitymacje szkolne, okolicznościowe dyplomy i medale, ilustrowany słownik ortograficzny, zakładki, sowy- symbol mądrości. Na zakończenie uroczystości wykonano pamiątkowe zdjęcia.

Do braci uczniowskiej wstąpili:

Iwonka, która siedzi w klasie cichutko, literki pisze równiutko;

Gabrysia, która uwielbia rachować i liczyć i swój umysł ciągle ćwiczyć;

Karol- chłopak z wielkim gestem, dla którego nauka to łatwiutka sztuka;

Lena, która pięknie literki pisze w zeszycie, może pokażę jak nie wierzycie;

Kacper, któremu wchodzą do głowy różne treści i zastanawia się czy mu się to wszystko w głowie pomieści.

Marcel-klasy pierwszej przewodniczący , na głowie wiele obowiązków mający;

Wiktor, który przerwę polubił, całe noce o niej śnił;

Marysia dba o czyste ręce, zeszyty i książki, słowem zna swoje szkolne obowiązki;

Damian- szkolny gaduła, który twierdzi, że do szkoły przychodzić mogę, ale żeby pograć w nogę;

Paulinka - miła dziewczynka twierdzi, że na zajęciach zgłaszać się trzeba, wtedy problemów z nauką nie ma;

Ala, która ładnie pisze, dobrze czyta i o wszystko panią pyta;

Aleksander- wesoły, bo wreszcie przyszedł do szkoły, dobre stopnie dostaje, bo pracuje wytrwale.

Milenka- która jest wesoła i zawsze cieszy Ją szkoła;

Gabrysia- która jest nieśmiała i szkoła dla niej jest wspaniała;

Życzymy pierwszoklasistom i ich rodzicom dużo sukcesów w nauce i wytrwałości.

Grażyna Rec __________________________________________________________