Data aktualizacji:      06 kwiecień 2020

„Szkoła z TVP”

„Szkoła z TVP”. Sprawdź plan lekcji.

Ruszył projekt "Szkoła z TVP" umożliwiający naukę w domu podczas epidemii koronawirusa. Lekcje są emitowane od poniedziałku do piątku na ogólnodostępnych antenach Telewizji Polskiej. To wspólna inicjatywa Telewizji Polskiej i Ministerstwa Edukacji Narodowej dedykowana uczniom szkół podstawowych. Sponsorem projektu "Szkoła z TVP" jest Fundacja PGNiG.

"Szkoła z TVP" jest dostępna na czterech kanałach: TVP Sport, TVP Rozrywka, TVP Historia, TVP3. Pasmo to skierowane jest do uczniów klas 1-8 szkół podstawowych. Lekcje realizowane są zgodnie z obowiązującą podstawą programową i wytycznymi MEN. Zajęcia mają angażować wszystkich uczniów, tych najmłodszych oraz tych, którzy przygotowują się do egzaminu ośmioklasisty. Dzięki "Szkole z TVP" czas spędzony w domu będzie dla dzieci twórczy i inspirujący.

Wystarczy wybrać antenę

Chcąc wziąć udział w zajęciach zorganizowanych w "Szkole z TVP" wystarczy wybrać odpowiednią antenę Telewizji Polskiej, na której prowadzone są lekcje dla konkretnej klasy, następnie wskazać godzinę emisji lekcji w danym dniu. Dzięki dwukrotnej emisji w ciągu dnia tej samej lekcji, zawsze na tej samej antenie, dziecko może w łatwy i przystępny sposób wybrać i zapamiętać swoją klasę.

_______________________________________________