Data aktualizacji:  7 wrzesień 2020 r.

NARODOWE CZYTANIE

Juliusz Słowacki:

„Balladyna”

4 września 2020 roku uczniowie naszej szkoły wzięli udział w kolejnej edycji Narodowego Czytania.

W tym roku tematyka tej corocznej akcji skupiona była wokół dzieła Juliusza Słowackiego: „Balladyna”. Tym razem Narodowe Czytanie przebiegało w zmienionej formie: na holu została przygotowana gazetka okolicznościowa związana z życiem i twórczością Juliusza Słowackiego. Umieszczono na niej również list Prezydenta RP – Andrzeja Dudy – zachęcający do udziału tej w corocznej akcji. Nauczyciele języka polskiego przeprowadzili ją w salach lekcyjnych: klasy IV i V – wysłuchały fragmentów „Balladyny” odczytanych przez nauczyciela; uczniowie klas VI – VIII zapoznali się z fragmentami tego dzieła odtworzonego w formie słuchowiska.

Akcję Narodowego Czytania w naszej szkole koordynowały panie Aneta Węgrzyniak, Marta Markowicz i Małgorzata Gołąbek.

_______________________________________________