Data aktualizacji:      30 kwietnia 2021 r.

MAJOWE ŚWIĘTA

30 kwietnia 2021 roku w Szkole Podstawowej im. Jana Kochanowskiego w Łękach Strzyżowskich miała miejsce uroczysta akademia związana ze zbliżającymi się świętami:

1 Maja – Świętem Pracy, 2 Maja – Świętem Flagi i 3 Maja – kolejną rocznicą uchwalenia pierwszej w Europie i drugiej na świecie Konstytucji 3 Maja w 1791 roku.   -

Program artystyczny przedstawili uczniowie klasy I pod kierunkiem pań: Grażyny Rec i Natalii Niedzieli. Uroczystość rozpoczęła się odśpiewaniem hymnu narodowego. Następnie słowami wierszy i pieśni patriotycznych, uczniowie uczcili te historyczne wydarzenia. Z tej okazji przygotowali również prace plastyczne, przedstawiające polskie symbole narodowe.

Po zakończonej akademii dyrektor szkoły – Renata Grząsiak podziękowała uczniom za zaangażowanie i piękne przedstawienie, tym bardziej, że uczniowie klasy I w tym dniu – jako jedyna klasa obecna w szkole – reprezentowali całą społeczność uczniowską, która w tym czasie uczestniczyła w lekcjach zdalnych.

Uczniowie starszych klas naszej szkoły również zaangażowali się w upamiętnienie tych waznych dla polskiej historii wydarzeń: wykonywali w domach biało – czerwone kotyliony, flagi, a następnie przesłali swoje zdjęcia.

Również wychowawcy poszczególnych klas i nauczyciele historii i języka polskiego przeprowadzili lekcje zdalne, związane z tematyką patriotyczną, omawiając zagadnienia dotyczące Majowych Świąt.

Małgorzata Gołąbek