Szkoła Podstawowa w Łękach Strzyżowskich

Data aktualizacji:       01 marzec 2021 r.

"Look for English"

Konkurs języka angielskiego dla klas 4-8

Celem konkursu jest zachęcanie uczniów do nauki języka angielskiego poprzez zabawę w spostrzegawczość. Zadaniem uczestników jest odnaleźć jak najwięcej angielskich słów, wyrażeń, tekstów w swoim otoczeniu, np. na opakowaniach produktów spożywczych, kosmetykach, w kolorowych czasopismach, na ubraniach, w instrukcjach obsługi urządzeń, itd. Następnie należy je wyciąć lub sfotografować, a później przykleić w ciekawy sposób na duży arkusz brystolu i przetłumaczyć na język polski, tworząc w ten sposób słownik.

Gotowe prace, opatrzone imieniem i nazwiskiem autora, należy oddać do szkoły pani Elżbiecie Wajda lub Pani Beacie Cygan do dnia 30 marca 2021 lub Pani Woźnej.W szczególnych przypadkach można przesłać zdjęcia prac na maila elazwiercanwajda@gmail.com

Cenne nagrody - czekają. Miłej zabawy.