Data aktualizacji:  30 październik 2020 r.

VIII Dyktando Niepodległościowe „Po polsku o historii" – edycja 2020

Dyktando Niepodległościowe „Po polsku o historii” to wyjątkowy projekt edukacyjny adresowany do uczniów wszystkich typów szkół. Rywalizacja w tradycyjnym dyktandzie to okazja do przybliżenia najważniejszych postaci i wydarzeń ze współczesnej historii Polski oraz znajomości języka ojczystego. Jest wreszcie Dyktando szczególną, aktywną formą wspólnych obchodów Święta Niepodległości.

W latach 2013-2016 projekt realizowany był w szkołach województwa małopolskiego. Od roku 2017 uczestnikami Dyktanda są uczniowie kolejnych województw oraz szkół polskich poza granicami kraju. W roku 2020 uczestnikami projektu były szkoły i uczniowie z województw: dolnośląskiego, małopolskiego, opolskiego, podkarpackiego, śląskiego, świętokrzyskiego oraz po raz pierwszy z województwa pomorskiego.

Organizatorami konkursu Dyktando Niepodległościowe „Po polsku o historii” są Fundacja „Zawsze Warto” i Stowarzyszenie Polonistów przy Wydziale Polonistyki UJ.

Także w naszej szkole 1 października 2020 uczniowie klasy VII i VIII zmagali się z trudnym tekstem tegorocznego dyktanda. Wszystkim uczestnikom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów. A oto wyniki szkolnych eliminacji Dyktanda Niepodległościowego „Po polsku o historii":

I miejsce – Weronika Urban

II miejsce – Dawid Śliwa