Data aktualizacji:     23 marzec 2021 r.

PASOWANIE NA CZYTELNIKA

Dnia 20 marca pasowano uczniów klas pierwszych i drugich na czytelników.

„ Aby zachować właściwy dystans między osobami, spotkania odbyły się w sali sportowej z zachowaniem dystansu. Uroczystość rozpoczęła się od przywitania gości oraz przypomnienia uczniom jaki cel ma pasowanie na czytelnika. Po krótkim wstępie pani bibliotekarki dzieci przedstawiły przygotowane wiersze i piosenki. Uczniowie bardzo starali się podczas występu. Klasa pierwsza i druga zaprezentowała się znakomicie. Stroje, w których wystąpili były kolorowe, już wiosenne i radosne. Kolejnym punktem programu było uroczyste pasowanie na czytelników biblioteki. Po pasowaniu głos zabrała Pani Dyrektor, która pogratulowała uczniom i opowiedziała im jak duże znaczenie w życiu ma czytanie książek. Uczniowie otrzymali pamiątkowe dyplomy i książeczki. Na zakończenie uroczystości chłopcy i dziewczynki oglądnęli film „Jak powstaje książka?”.

Zanim nadszedł długo wyczekiwany moment wypożyczeń, uczniowie zostali zapoznani z zasadami dotyczącymi obchodzenia się z książkami – wychowawczynie w klasach odczytały dzieciom wierszyk „Prośby książki”. Po jego wysłuchaniu pierwszoklasiści i drugoklasiści z ogromną ochotą wypożyczali książki do domu.

Aneta Węgrzyniak.