Data aktualizacji:       23 kwiecień 2020 r.

Kto może zostać wynalazcą?

Jak to się stało, że coś powstało?

Jakich mamy wynalazców?

W ostatnim czasie coraz więcej dzieci i młodzieży spędza czas przed komputerami. Najpierw nauka zdalna, potem rozmowa - czat z kolegami z klasy lub dla relaksu gry on-line.

Aby wykorzystać narzędzie, jakim jest komputer, do wyszukiwania informacji, szkolna biblioteka ogłosiła konkurs pod hasłem „Świat wynalazków i wynalazców”, w ramach którego uczniowie klas IV- VIII mieli za zadanie wykonać prezentację multimedialną. Miała przybliżyć sylwetki wynalazców i ciekawe wynalazki. Dodatkowo, aby zachęcić kolegów i koleżanki do czytania, uczniowie mieli zaprezentować książki, z których korzystali podczas wykonywania pracy konkursowej – przygotować ich precyzyjną bibliografię, chroniąc w ten sposób prawa autorskie ich twórców.

Zwyciężczyniami konkursu zostały:

Izabela Ś.

Maja Ł.

Maja C.

Adrianna F.

Wszystkim serdecznie gratulujemy! Zachęcamy do czytania i poszukiwania ciekawych informacji w książkach, bo jak mówił Umberto Eco: „Kto czyta książki, żyje podwójnie”. Nagrody i dyplomy zostaną przekazane po powrocie do szkoły

Prace konkursowe możecie zobaczyć poniżej.

Aneta W.

Prezentacja Izabela