Data aktualizacji:  28 październik 2019 r.

    Pasowanie na ucznia

 

 

Ślubowanie i pasowanie na ucznia  to bardzo ważna uroczystość w naszym szkolnym kalendarzu. Tradycyjnie, jak co roku w  dniu 28 października 2019 r., o godzinie 9.00 w naszej szkole, odbyło się uroczyste Ślubowanie uczniów klas pierwszych w obecności zaproszonych gości: Pani dyrektor Renaty Grząsiak, rodziców pierwszoklasistów,  uczniów klasy II z wychowawcą Panią Mirosławą Szubrą, uczniów klasy III z wychowawcą Panią Grażyną Rec i  dzieci z przedszkoli:  z Pietruszej Woli z wychowawcą Panią Magdaleną Syrek,  z  Łęk Strzyżowskich z  wychowawcą  Panią Marzeną Gruchlik.

W udekorowanej sali gimnastycznej czternastu pierwszoklasistów ubranych w strój odświętny i granatowe  birety ufundowane przez rodziców uczniów z klasy II zostało pasowanych ołówkiem przez Panią dyrektor na uczniów Szkoły Podstawowej im. Jana Kochanowskiego w Łękach Strzyżowskich. Pierwszoklasiści przed zaproszonymi gośćmi wykazali się umiejętnościami: śpiewu,  recytacją  wierszy oraz znajomością  czytania mapy Polski. 

Program artystyczny przygotowany z okazji wstąpienia w poczet uczniów dostarczył wielu wzruszeń Dyrekcji szkoły, rodzicom dzieci, a wychowawcy dał nadzieję, że najmłodsi uczniowie podołają jeszcze wielu stojącym przed nimi wyzwaniom. Pierwszoklasiści, a już  oficjalnie uczniowie otrzymali pamiątkowe dyplomy i pierwsze słowniki ortograficzne ufundowane przez rodziców. Nie zabrakło pamiątkowych medali, sówek mądrości i słodkości od starszych uczniów,  najmłodszych dzieci z oddziałów przedszkolnych, jak również od Pani Dyrektor.

Po uroczystości uczniowie w radosnym nastroju wraz z Dyrekcją szkoły zaproszonymi gośćmi, rodzicami oraz wychowawcą udali się do swojej kolorowo udekorowanej sali lekcyjnej, gdzie otrzymali po raz pierwszy legitymacje szkolne. Na małych bohaterów dnia i zaproszonych gości  czekał słodki poczęstunek przygotowany przez rodziców. Wszystko zostało uwiecznione na licznych zdjęciach.

Po spotkaniu klasowym usatysfakcjonowani uczniowie i dumni z nich rodzice wrócili do swoich domów, by dalej, już w gronie rodzinnym, świętować przyjęcie do braci uczniowskiej naszej szkoły.

Pierwszoklasistom życzymy wielu sukcesów w nauce  i  powodów do radości!

 

Wychowawca klasy I Marta Ćwiąkała

 

 

 

 

________________________________________________

Rok 2018

 

30 października 2018 r. odbyła się uroczystość Pasowania na uczniów Szkoły Podstawowej im. Jana Kochanowskiego w Łękach Strzyżowskich siedemnaściorga dzieci, które we wrześniu rozpoczęły naukę w naszej szkole.

Dzieci zaprezentowały program artystyczny skupiony wokół tematów związanych z patriotyzmem, kulturą osobistą, nauką, po którym złożyły uroczyste ślubowanie, a następnie dyrektor szkoły pani Renata Grząsiak dokonała pasowania na ucznia. W tak ważnej chwili małym patriotom towarzyszyli ich Rodzice, dzieci z przedszkoli pod opieką pań Beaty Dunaj i Magdaleny Syrek, uczniowie klasy II i III wraz z wychowawczyniami paniami Grażyną Rec i Martą Ćwiąkałą. Program artystyczny pomogli przygotować uczniowie klasy VII.

Do pasowania na ucznia przystąpili:

 • Ania - lecz nie z Zielonego Wzgórza, której psoty się trzymają, dobrze, że rodzice i pani do pionu stawiają.

 • Bartek - chętnie uczy się wszystkiego, by pokonać siostrę i brata starszego.

 • Julcia - co o przyjacielu marzy, z którym się pobawi i który świat jej pokaże.

 • Kacper i Jaś - w domu, w szkole często razem, nawzajem się pilnują, więc dobrze nauka toczy się!

 • Kamil - chyba każdy to wie, w domu narozrabia, w szkole grzeczny być chcę.

 • Kinga - wcale nie nieśmiała, co z wielką chęcią do nauki od września się zabrała.

 • Kuba - uczy pilnie się, dużo wie, lecz niechętnie zdradza z tym się.

 • Kornelia - wesoła dziewczynka, której wrogiem w szkole jest jedynka.

 • Natalia - którą siostry wyszkoliły, więc wszystko umie dobrze, na lekcji sobie odpocznie.

 • Patrycja - jej wzrost niech nikogo nie zwiedzie, bo każdemu umie pomóc w nauce czy biedzie.

 • Robert - na wszystko mam czas, chętnie bawi się, przyjaźnie zawiera i twarz w uśmiech często ubiera.

 • Sandra - rezolutna panna, co lubi bawić się wesoło: „Hej! Witaj moja nowa szkoło!”

 • Sara - lubi śmiać się i gadać, przyznać szczerze to musi, ale gdy pani każe do pracy się zabiera i piątki zbiera.

 • Szymon - świata ciekawy, lecz ciężko jest go przykuć do szkolnej ławy.

 • Urszula - którą Ula wołają i za to, że grzecznie się uczy, wszyscy ją kochają.

 • Zuzia - lecz Zuzanna brzmi poważniej, nikt od niej w klasie nie robi nic staranniej.

 

Dziękujemy pani Dyrektor za pasowanie na ucznia. Wszystkim gościom gorąco dziękujemy za udział oraz za upominki będące wspaniałą pamiątką tak ważnej dla pierwszoklasistów uroczystości.

 

 

 

________________________________________________

Rok 2017

 

24 października 2017 roku do braci uczniowskiej Szkoły Podstawowej w Łękach Strzyżowskich  zostali przyjęci kolejni uczniowie.

W tym dniu odbyło się na małej sali gimnastycznej uroczyste Pasowanie na Ucznia. Program uroczystości przygotowała wychowawczyni klasy I Grażyna Rec wraz z  uczniami klasy I i Klasy IV.

Na uroczystość pasowania przybyli: pani Dyrektor Szkoły Podstawowej im. Jana Kochanowskiego Renata Grząsiak, ks. Tadeusz Kukulski, wychowawczynie; klasy II pani Marta Ćwiąkała, klasy III a Mirosława Szubra, klasy III b Jadwiga Syrek wraz z uczniami, pani pedagog Aneta Węgrzyniak, dzieci z oddziałów przedszkolnych wraz z wychowawczyniami; panią Marzeną Gruchlik, panią Magdaleną Syrek, panią Magdaleną Szafran.

Uroczystość prowadzili uczniowie z klasy IV w osobach Martyna Urbanek, Błażej Wiśniowski, Kacper Tomaszewski. Uczniowie klasy I prezentowali swoje wiadomości i umiejętności recytatorskie, wokalne i taneczne na forum szkoły.

Po zakończeniu części artystycznej odbyło się ślubowanie. Uczniowie klasy I uroczyście ślubowali:

ŚLUBUJĘ  BYĆ DOBRYM  POLAKIEM,

DBAĆ O DOBRE IMIĘ SWOJEJ KLAS  I  SZKOŁY. 

BĘDĘ UCZYĆ SIĘ W SZKOLE JAK KOCHAĆ OJCZYZNĘ,

JAK DLA NIEJ PRACOWAĆ KIEDY UROSNĘ.

BĘDĘ SIĘ STARAŁ SWYM ZACHOWANIEM,

SPRAWIAĆ RADOŚĆ RODZICOM  I  NAUCZYCIELOM.

Następnie pani Dyrektor dokonała symbolicznego pasowania, a dzieci z klasy I odcisnęły swój paluszek na znak, że już są uczniami szkoły podstawowej. Pierwszoklasiści otrzymali legitymacje szkolne, okolicznościowe dyplomy, ilustrowany słownik ortograficzny, szereg prezentów od gości; owoce, słodycze, kubki z przyborami,  tornistry ze słodyczami, sowy- symbol mądrości, zakładki oraz Skarbnicę z pomocami do rozwijania różnych wiadomości i umiejętności. Po wykonaniu wspólnych, pamiątkowych zdjęć wszyscy goście, pierwszoklasiści wraz z rodzicami udali się do swojej pięknie, wspólnie udekorowanej klasy na słodki poczęstunek. Tam wspólnie, miło i przyjemnie spędziliśmy czas. Za wszystkie prezenty, życzenia, pomoc w organizacji imprezy serdecznie wszystkim dziękujemy. Składamy podziękowania pani Dyrektor, rodzicom, nauczycielom, uczniom z klasy IV i VII, panu konserwatorowi, paniom sprzątaczkom.

W poczet braci uczniowskiej zostało przyjętych 9 uczniów:

1. Szymon D.D.

2. Martyna D.

3. Igor Ł.

4. Maja M.

5.Nikola N.

6. Sandra R.

7. Krystian S.

8. Oliwia S.

9. Julian U.

 

wychowawczyni  klasy I Grażyna Rec wraz z uczniami.

 

 

Rok 2016

 

Dnia 26 października 2016 r. odbyło się uroczyste Pasowanie na Ucznia Szkoły Podstawowej im. Jana Kochanowskiego w Łękach Strzyżowskich.

Program uroczystości został przygotowany przez wychowawcę klasy I  panią Martę Ćwiąkałę i panią Małgorzatę Załucką.  

 

 

Uroczyste ślubowanie odbyło się w udekorowanej  sali gimnastycznej szkoły. Dzieci z klasy I z udziałem koleżanek z klasy IV  rozpoczęły uroczystość wspaniałym występem artystycznym, na które składały się: wiersze, piosenki i tańce.

Uczniowie zaprezentowali swoje umiejętności na forum szkoły. W każdym dziecku można było dostrzec talent.

Po części artystycznej nastąpiło ślubowanie i pasowanie na ucznia, które dokonała pani Dyrektor Renata Grząsiak. Uczniowie klasy I w podniosłej atmosferze, przed  pocztem sztandarowym ślubowali być dobrym Polakiem, godnie reprezentować swoją szkołę, swym zachowaniem i nauką sprawiać radość rodzicom i nauczycielom.

Po złożeniu ślubowania pani Dyrektor dokonała symbolicznego pasowania, dotykając ołówkiem ramienia ucznia, a następnie pierwszoklasiści odcisnęli swoje paluszki, że są już pełnoprawnymi  uczniami społeczności szkolnej.

Po pasowaniu uczniowie otrzymali pierwsze legitymacje szkolne, dyplomy i słowniki ortograficzne. Następnie pani dyrektor pogratulowała pierwszakom przyjęcia do społeczności szkolnej i życzyła wielu sukcesów i satysfakcji ze wspólnej pracy.

Na koniec koleżanki i koledzy z klasy IIa,  II b, III oraz klas starszych również złożyli życzenia, obdarowali pierwszaków upominkami. Pierwszoklasiści podziękowali za przyjęcie ich do grona szkolnego.

Na koniec zrobiono wspólnie z rodzicami pamiątkowe zdjęcia.

Ten uroczysty dzień na pewno pozostanie w pamięci każdego pierwszaka, rodziców i społeczności szkolnej.

Życzymy wszystkim pierwszakom sukcesów w nauce i witamy w gronie uczniów Szkoły Podstawowej im. Jana Kochanowskiego w Łękach Strzyżowskich.

 

Marta Ćwiąkała

 

 

 

 

 

__________________________________________________________

Rok 2015

 

W dniu 28 października 2015 r. do społeczności szkolnej Szkoły Podstawowej im. Jana Kochanowskiego w Łękach Strzyżowskich dołączyła gromadka 29 wspaniałych małych uczniów.

W obecności swoich rodziców na sztandar szkoły złożyli przysięgę:

- BĘDĘ STARAŁ SIĘ BYĆ DOBRYM I UCZCIWYM,

- BĘDĘ STRZEGŁ HONORU I DOBREGO IMIENIA SZKOŁY,

- BĘDĘ SZANOWAŁ SWOICH NAUCZYCIELI I RODZICÓW,

- BĘDĘ UCZYŁ SIĘ TEGO, CO DOBRE I PIĘKNE,

- BĘDĘ KOCHAŁ SWOJĄ OJCZYZNĘ.

Po tak uroczystych słowach dyrektor szkoły - pani Renata Grząsiak pasowała dzieci na pełnoprawnych uczniów, którzy będą mogli korzystać z przywilejów zapisanych w Statucie Szkoły, ale są także zobowiązani do przestrzegania zawartych tam obowiązków. Ta ważna chwila poprzedzona była inscenizacją, w której dzieci klas pierwszych prezentując już zdobyte umiejętności przemierzały krainy miłości, pracy, wiedzy i grzeczności. W tej drodze towarzyszyły im wróżki - uczennice klasy IV. Zmagania dzieci śledzili rodzice, uczniowie klasy II i III wraz ze swoimi wychowawcami, dzieci z przedszkoli w Łękach Strzyżowskich, Pietruszej Woli i Przybówki. Za swój wysiłek pierwszoklasiści zostali nagrodzeni brawami oraz symbolicznymi upominkami, za które bardzo gorąco dziękujemy. Uroczystość zakończyła się pysznym poczęstunkiem przygotowanym przez rodziców.

 

Do grona uczniów naszej szkoły dołączyli:

 

Klasa Ia (wychowawca Mirosława Szubra):

1.      Marta C.

2.      Wojciech D.

3.      Szymon D.

4.      Dominik D.

5.      Izabela F.           

6.      Maja Ł.    

7.      Błażej M.

8.      Bartosz M.

9.      Wiktoria M.

10.  Klaudia M.

11.  Kinga R.

12.  Igor R.

13.  Izabela S.

14.  Natan Ś.          

15.  Milena T.

 

Klasa Ib (wychowawca Jadwiga Syrek):

1.      Oliwia D.       

2.      Adrianna F.

3.      Patryk G.

4.      Roksana J.

5.      Krzysztof J.

6.      Dagmara K.

7.      Marcel M.

8.      Kacper P.           

9.      Aleksandra R.

10.  Martyna S.

11.  Klaudia Ś.

12.  Izabela Ś.

13.  Dacjan T.