Data aktualizacji:       24 października 2019 r.

Jesienne biegi przełajowe

INDYWIDUALNO- DRUŻYNOWE BIEGI PRZEŁAJOWE

Indywidualno- drużynowe biegi przełajowe odbyły się 24 października 2019r na stadionie w Odrzykoniu. W zawodach startowali uczniowie w trzech grupach wiekowych. Najmłodsi uczniowie, roczniki 2009- biegli na dystansie 600 m, starsza kategoria wiekowa, roczniki 2007-2008- na dystansie 800 m i najstarsza kategoria wiekowa, roczniki 2005- 2006- dziewczęta na dystansie 800 m, a chłopcy na dystansie 1000 m.

W zawodach uczestniczyli uczniowie:

1. Izabella Świerczek

II miejsce Roksana Rypyść

III miejsce Oliwia Radwańska

III miejsce Jakub Witkoś

Drużynowo I miejsce zajęła trójka uczniów klasy VI w składzie: Tomasz Godek, Bartłomiej Gałuszka i Jakub Witkoś.

Wszystkim uczniom gratulujemy i życzymy sukcesów na kolejnym etapie, będą to zawody powiatowe.

Katarzyna Witkoś

______________________________________

02.10.2019 r.

Wykorzystując piękną jesienną pogodę na lekcjach wychowania fizycznego i lekcjach SKS zostały zorganizowane marszobiegi po okolicach, w których uczestniczyli uczniowie klas V- VIII.

Myślą przewodnią biegów było popularyzowanie zdrowego, aktywnego stylu życia.  Biegi dają wiele korzyści dla naszego zdrowia między innymi: lepszą witalność, poczucie spełnienia, poprawę jakości życia, zadowolenie, dobre samopoczucie, lepszą wydolność organizmu. Korzystnie wpływają na układ krążenia, układ oddechowy, smukłą sylwetkę.

Regularne bieganie podnosi naszą wytrzymałość, dotlenia mózg, uczy gospodarowania czasem. Zachęcam wszystkich do biegania w myśl zasady „bieg to zdrowie”.

_________________________________

Rok 2015

Na przełomie września/ października odbyły się zawody gminne i powiatowe w biegach przełajowych. Gminne biegi odbyły się na Orliku na Bajdach, a zawody powiatowe w Iwoniczu. W  zawodach gminnych uczestniczyły wszystkie szkoły z terenu naszej gminy Wojaszówka. Dzieci podzielone były na młodszą kategorię wiekową  i starszą. Młodsi mieli do pokonania 500m; starsi 1000m. Z naszej szkoły do zawodów powiatowych awansowało czterech uczniów:

II miejsce Magdalena S. kl. VI

II miejsce Wiktoria W. kl. V

III miejsce Aleksandra S.  kl. IV

I  miejsce Wiktor R. kl. V

W zawodach gminnych brali również udział: Nadia S., Aleksandra M., Patryk G., Szymon K., Nikodem W., Kordian W.

Na zawodach powiatowych w Iwoniczu naszą szkołę reprezentowały dwie dziewczynki: Magdalena S. i Aleksandra S., które pobiegły bardzo dobrze.

* * *   * * *   * * *

Rok 2014

We wrześniu, jak co roku nasza szkoła była organizatorem gminnych jesiennych biegów przełajowych.

Biegi odbywały się na stadionie LKS w Łękach Strzyżowskich. W  zawodach uczestniczyły wszystkie szkoły z terenu gminy Wojaszówka.

Dzieci podzielone były na dwie kategorie wiekowe:

·        klasy: III – IV  - młodsza kategoria wiekowa

·        klasy: V – VI - starsza kategoria wiekowa.

Młodsi uczniowie mieli do pokonania dystans  600 m, a  starsi 1000m.

Z naszej szkoły do zawodów powiatowych awansowało aż siedmiu uczniów.

Wśród starszej grupy uczniów:

I miejsce - Diana G. kl. VI

II miejsce Wiktoria L. kl. VI

III miejsce Aleksandra G. kl. VI

V miejsce Magdalena S. kl. V

V miejsce Jakub S.  kl. VI

Z młodszej kategorii wiekowej:

III miejsce Patryk G. kl. IV

V miejsce Szymon K. kl. IV

W zawodach gminnych brali również udział:

z klasy IV: Anna R., Nadia S., Gabriela K., Wiktoria W., Damian Z., Karol R.

z klasy V: Aleksandra M..

z klasy VI: Weronika B., Elżbieta S., Patrycja R., Mieszko S., Krzysztof J.

Na zawodach powiatowych w Iwoniczu wszyscy dzielnie walczyli, najlepiej pobiegła Wiktoria L. zajmując IV miejsce.

* * *     * * *   * * *

Wiosenne bieganie - 2013 r.

Bieganie zapewnia zdrowie i smukłą sylwetkę, dlatego uczniowie naszej szkoły postanowili w ten sposób zadbać o swoją kondycję i sprawność fizyczną. Dla wytrawnych biegaczy ta dyscyplina sportu daje poczucie wolności i wielkiej satysfakcji, pod warunkiem jednak, że biegacz uzbrojony jest już w odpowiedni zapas sił i kondycji. Aby móc na własnej skórze odczuć ile radości dawać może taka forma czynnego wypoczynku na świeżym powietrzu, rozpoczęliśmy tegoroczną przygodę z bieganiem już wczesną wiosną.

Mamy także nadzieję, że do naszej grupy dołączą też inni - wszak piękne okolice Łęk Strzyżowskich zachęcają do uprawiania tej najprostszej formy ruchu jakim jest bieg.