Data aktualizacji:       9 grudnia 2019 r.

    "TU ODKRYWAMY TALENTY"  

NASZE SUKCESY - mamy się czym pochwalić !!!

 

 

Sukces uczennicy klasy III w gminnym konkursie plastycznym pod hasłem "Drzewo dla klimatu".

 

         W gminnym konkursie plastyczno- technicznym pod hasłem "Drzewo dla klimatu" nasza uczennica z klasy III Sandra R. otrzymała drugie miejsce w kategorii klas I- III.  Wykonała plakat zachęcający do sadzenia drzew w naszej Gminie. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów. Rodzicom dziękujemy za współpracę ze szkołą.

 

Wychowawczyni klasy III Grażyna Rec

 

 

 

________________________________________________

Rok  2018

 

Sukcesy naszej uczennicy w konkursach plastyczno- technicznych.

 

Nasza  uczennica Sandra R. z klasy II otrzymała I miejsce w konkursie plastyczno- technicznym  pt. "Jesienne inspiracje" organizowanym przez  Lasy Państwowe - Nadleśnictwo Kołaczyce. Uczennica wykonała ciekawą, przestrzenną pracę plastyczną z darów natury.

Sandra  R. uczennica klasy II brała również udział w konkursie plastyczno- technicznym  na najciekawszą maskotkę biblioteczną organizowanym przez bibliotekę w Odrzykoniu. Zajęła również I miejsce.

Gratulujemy  oryginalnych pomysłów i życzymy dalszych  sukcesów.

Rodzicom dziękujemy za wsparcie i współpracę ze szkołą.

 

Wychowawca klasy II Grażyna Rec

 

 

_______________________________________________________

„ (…) Wiosna ma zapach żalu i spalin na ulicach

I spóźnia się jak tramwaj i ciągle każe czekać

Na pierwszy dotyk słońca, na kolor na ulicy

I na wiewiórki w parku i szepty ciche (…)” 

 

Piosenką Małgorzaty Ostrowskiej „Po niebieskim niebie” uczennica klasy VII Ania Tabak wywalczyła I miejsce w  Gminnym Konkursie Piosenki w Wojaszówce pod hasłem: „Każdy nowy dzień jest kwiatem, który zakwita jak wiosna…”.

 Naszą szkołę reprezentowały także Dagmara Kałuża z klasy III b, która zajęła III miejsce oraz siostry Marysia i Marta Cygan, które przywiozły wyróżnienia.

Wszystkim dziewczynkom gorąco gratuluję sukcesów oraz dziękuję za gotowość do dodatkowej pracy.

 

Mirosława Szubra

 

 

 

________________________________________________________

Sukcesy naszych uczniów w gminnym konkursie plastycznym pod hasłem:

"Śladami Aleksandra Fredry".

 

Nasza uczennica Sandra R. z klasy I otrzymała drugie miejsce w kategorii klas 1-3

W kategorii klas VII i gimnazjum uczennica Wiktoria. W. z klasy VII również otrzymała II miejsce.

 

Gratulujemy i życzy my dalszych sukcesów.

Grażyna Rec, Katarzyna Witkoś

 

________________________________________________

Rok  2017

Rozstrzygnięcie gminnego plastycznego konkursu ekologicznego , który odbył się w Zespole Szkół im. Aleksandra Fredry w Odrzykoniu 27 kwietnia 2017 roku.

 

Celem konkursu  było uświadomienie uczniom oraz ich opiekunom, jak bardzo istotny jest problem segregacji i zapobieganie powstawaniu odpadów, a jednocześnie mobilizacja uczniów do twórczego myślenia oraz kształtowania właściwej postawy i świadomości   ekologicznej. Poprzez udział w konkursie uczniowie pogłębili wiadomości na temat zasad recyklingu. Uświadomili sobie, że można zrobić coś z niczego i w prosty sposób chronić środowisko.

A oto sukcesy naszych uczniów:

Klasy IV-VI

I miejsce – (Naszyjnik) Wiktoria W. kl.VI

I miejsce:    (Ekomistatek) Kamil U.  kl. IV

Wyróżnienia:

Aleksandra S. (Oprawka na obraz) kl. V

Hubert O. (Świnka - skarbonka) kl.IV

 

Gratulujemy uczniom sukcesów plastycznych i zachęcamy do dalszego udziału w konkursach.

 

M.Ć i K. W.

 

 

 

* * *   * * *   * * *

Sukcesy naszych uczniów w gminnym konkursie plastycznym pod hasłem:

"Śladami Aleksandra Fredry".

 

W grudniu uczniowie  z naszej szkoły uczestniczyli w gminnym konkursie plastycznym pod hasłem " Śladami Aleksandra Fredry". Uczniowie                        w swoich pracach przedstawiali  bohaterów  utworów Aleksandra Fredry różnymi technikami. W kategorii  klas I-III;

-  II miejsce zajęła Gabriela Z. uczennica z klasy III,

- III miejsce zajęła Zuzanna R. z klasy I.

W kategorii klas IV - VI;

- III miejsce zajęli Wiktoria W. i Szymon K.

 

Gratulujemy!!!

 

____________________________________

W Międzynarodowym  Konkursie Szopek Bożonarodzeniowych  w  Muzeum Historycznym w Dukli został  wyróżniony nasz uczeń  z klasy IV Hubert

 

Gratulujemy Hubertowi i życzymy dalszych sukcesów!

 

__________________________________________________________________

Rok  2016

I miejsce dla uczennicy klasy trzeciej Gabrieli w konkursie plastycznym realizowanym w ramach XXIII akcji "Sprzątanie Świata - Polska 2016" o zasięgu wojewódzkim.

         23 września 2016 roku uczennica klasy trzeciej Gabriela otrzymała I miejsce w konkursie plastycznym w kategorii klas I-III. Rozdanie nagród nastąpiło w Zespole Szkół w Warzycach. Przedmiotem konkursu było wykonanie zabawki ekologicznej lub plakatu o wymiarach do 35/35/35 cm. Uczennica Gabrysia wykonała "Wózek dla lalek" z niepotrzebnych opakowań, nakrętek, reklamówek, rurek. Organizatorem konkursu byli Marszałek Województwa Podkarpackiego, Zespół Parków Krajobrazowych w Krośnie, Zespół Parków Krajobrazowych w Przemyślu wspólnie z Nadleśnictwem Kołaczyce.

Gratulujemy!

 

 

 

 

 

 

Rok  2015

Powiatowy konkurs piosenki patriotycznej

Gratulacje dla naszych uczennic!

 

22 października 2015 r. Dagmara W. i Natalia B. wzięły udział w Gminnym Konkursie Piosenki Patriotycznej „O Tobie dziś śpiewamy Ojczyzno” w Ustrobnej.

Obydwie godnie reprezentowały naszą szkołę. Dagmara swoim wykonaniem piosenki „Panie Generale” wyśpiewała I miejsce, a Natalia za piosenkę „Czy jest coś piękniejszego” otrzymała II miejsce.

Uczennice tym samym zakwalifikowały się do etapu powiatowego, który odbył się 4 listopada 2015 r.  w Gminnym Ośrodku Kultury w Miejscu Piastowym. Byłą to już 9 edycja powiatowego przeglądu Polskiej Pieśni Patriotycznej.

W przesłuchaniach brało udział ponad 70 wykonawców z terenu powiatu krośnieńskiego, którzy rywalizowali w trzech kategoriach: szkoła podstawowa, gimnazja oraz szkoły średnie.

Wśród tych wykonawców znalazły się uczennice naszej szkoły Dagmara W. i Natalia B., które godnie reprezentowały naszą Gminę.

Obydwie zaśpiewały bardzo ładnie. Dagmara dostała dyplom za udział, natomiast Natalia zajęła II miejsce i brała udział w koncercie galowym w trakcie powiatowych obchodów  Święta Niepodległości w Miejscu Piastowym gdzie zaśpiewała piosenkę „Czy jest coś piękniejszego”.

 

Gratuluję występu.

Mirosława Szubra

 

 

 

* * *    * * *    * * *

Konkurs literacki "Czyste środowisko - najlepsze uzdrowisko"

Marszałek Województwa Podkarpackiego, Wójt Gminy Horyniec Zdrój, Nadleśnictwo Lubaczów wspólnie z Zespołem Parków Krajobrazowych w Przemyślu i Zespołem Karpackich Parków Krajobrazowych w Krośnie zaprosili uczniów i nauczycieli do wspólnej XXII akcji „SPRZĄTANIE ŚWIATA” o zasięgu wojewódzkim pn. „CZYSTE ŚRODOWISKO – NAJLEPSZE UZDROWISKO”.

Jednym z etapów tegorocznej edycji akcji był konkurs literacki, w którym  brali udział uczniowie szkół podstawowych z terenu działania obu ww. Zespołów.

Tematyka prac literackich związana była z ochroną środowiska, segregacją odpadów i możliwością wykorzystania surowców wtórnych. Można było napisać wiersz, opowiadanie lub bajkę.

W konkursie uczestniczyła uczennica naszej szkoły  - Amelka W., która otrzymała wyróżnienie i nagrody rzeczowe. Swoją pracę zaprezentowała podczas podsumowania akcji  w Uzdrowisku Horyniec w Horyńcu Zdroju 25 września br.  Gratulujemy Amelce sukcesu.   

                                                                                                          Małgorzata Radzik

 

 

 

* * *    * * *    * * *

IX POWIATOWY KONKURS RECYTATORSKI POEZJI PATRIOTYCZNEJ

            10 kwietnia 2015 t w Szkole Podstawowej w Bratkówce odbyły się gminne eliminacje do IX Powiatowego Konkursu  Recytatorskiego Polskiej Poezji Patriotycznej.

            Konkurs organizowany jest w 3 etapach: szkolnym, gminnym i powiatowym. Celem konkursu jest krzewienie wśród dzieci i młodzieży postaw patriotycznych oraz kształtowanie wrażliwości na piękno języka polskiego. Zadaniem uczestników było zaprezentowanie utworu poetyckiego polskiego autora wg własnego wyboru. Naszą szkołę reprezentowały uczennice klasy V: Dagmara W., która zajęła I miejsce i tym samym zakwalifikowała się do etapu powiatowego oraz Aleksandra M., która otrzymała wyróżnienie.  Przesłuchania etapu powiatowego odbędą się 21 kwietnia 2015r. w ZS w Iwoniczu.

 

* * *    * * *    * * *

Konkurs literacki z okazji 100-tnej rocznicy urodzin

Patrona  Gimnazjum w Przybówce

            Celem konkursu było uczczenie 100 – lecia urodzin Stanisława Gałuszki -Patrona Gimnazjum w Przybówce oraz zachęcenie dzieci i młodzieży do pisania i prezentowania własnej twórczości literackiej       Zadanie konkursowe polegało na napisaniu LISTU DO PRZYSZŁYCH POKOLEŃ. Tematyka listu była dowolna np.: o wartościach, które warto ocalić, przekazać następnym pokoleniom, o kondycji współczesnego człowieka. Wszystkie prace konkursowe zostały umieszczone w „Kapsule czasu”.

            Naszą szkołę w konkursie reprezentowały uczennice klasy V: Amelia W., Magdalena S. i Aleksandra M., której praca została wyróżniona.

Dziękujemy za piękne reprezentowanie naszej szkoły, gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!!!

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!!!

 

* * *    * * *    * * *

KAŻDY NOWY DZIEŃ JEST KWIATEM, KTÓRY ZAKWITA JAK WIOSNA... 

            26 marca 2015 roku uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w Gminny Konkurs Recytatorski, Plastyczny i Piosenki pod hasłem: „Każdy nowy dzień jest kwiatem, który zakwita jak wiosna..."  zorganizowanym przez Szkołę Podstawową im. K. Trybusa w Wojaszówce. Konkurs nawiązywał do zbliżających się Świąt Wielkanocnych.

            W konkursie udział wzięły szkoły podstawowe z terenu gminy Wojaszówka. Konkurs przeprowadzony został w trzech kategoriach:

·         plastycznej - zadaniem uczestników było wykonanie zająca wielkanocnego,

·         recytatorskiej - recytacja wiersza związanego z tematyką świąt i nadchodzącą wiosną

·         piosenki - uczestnicy prezentowali swoje umiejętności wokalne.

Naszą szkołę reprezentowali następujący uczniowie: Gabriela Z. kl. I, Wiktoria Ś. kl. II, Nikodem W., Zuzanna S. i Dominika S. kl. III, Nadia S. i Anna R. kl. IV, Aleksandra M. kl.V i Diana G. kl. VI.

            Nikodem W. zajął III miejsce w kategorii recytacja, a Ola M. – I miejsce w kategorii piosenka. II miejsce w części plastycznej zajęła Weronika Ś.

            Uczniów do konkursów przygotowywały panie Małgorzata Radzik, Mirosława Szubra, Grażyna Rec i Marta Ćwiąkała.

 

 

* * *   * * *   * * *

  Rok 2014

 • I  MIEJSCE W GMINNYM KONKURSIE PLASTYCZNYM PT. "ŚLADAMI ALEKSANDRA FREDRY"- ANNA T. -KL. III

 • II  MIEJSCE  W  GMINNYM  KONKURSIE  PLASTYCZNYM  PT. "ŚLADAMI  ALEKSANDRA  FREDRY"-  KL. IV  NATALIA R.

 • WYRÓŻNIENIE  W GMINNYM  KONKURSIE  PLASTYCZNYM  PT. "ŚLADAMI  ALEKSANDRA  FREDRY" KL.III - DOMINIKA W.

 • III  MIEJSCE  W  GMINNYM  KONKURSIE  RECYTATORSKIM PT. "KAŻDY  DZIEŃ   ZAKWITA  JAK KWIAT"

 • II  MIEJSCE W GMINNYM KONKURSIE  SZOPEK  BOŻONARODZENIOWYCH    KL.III - PIOTR  J.

 • II MIEJSCE  W  GMINNYM  KONKURSIE  RECYTATORSKIM "NA ZDROWIE" - KL. III WIKTORIA W.

 • WYRÓŻNIENIA  W GMINNYM  KONKURSIE  RECYTATORSKIM  "NA ZDROWIE" - KL.III SZYMON K., KAROL R.

 • I  MIEJSCE  W GMINNYM KONKURSIE PLASTYCZNYM "NA ZDROWIE" - KL.III  ANNA T.

 •  II   MIEJSCE  W GMINNYM KONKURSIE PLASTYCZNYM "NA ZDROWIE" - KL.III  NADIA S.

 • WYRÓŻNIENIE  W  GMINNYM  KONKURSIE  PLASTYCZNYM "NA ZDROWIE" - KL.III DOMINIKA W.

 • I  MIEJSCE  W POWIATOWYM  KONKURSIE  PLASTYCZNYM "MAMO, TATO NIE  PAL" - KL. III DOMINIKA W.

 

   Rok 2013

 

KONKURSY PLASTYCZNE KLASY IV -VI

 

 • "MOJA MAŁA OJCZYZNA" - KONKURS GMINNY  - X  MIEJSCE

 • "ANIOŁY" -KONKURS OGÓLNOPOLSKI   XII MIEJSCE

 • "ZAPOBIEGAMY POŻAROM" KONKURS GMINNY  -PRACA ZAKWALIFIKOWANA DO ETAPU GMINNEGO.

 • "ILUSTRACJA DO UTWORU ALEKSANDRA FREDRY" KONKURS GMINNY  WYRÓŻNIENIA LILIANA DŁUGOSZ, BARTOSZ WĘGRZYNIAK, KAROLINA PIĘKOŚ.

 • SZOPKI BOŻONARODZE KONKURS MIĘDZYNARODOWY

  II  MIEJSCE  - PATRYCJA T.

  III MIEJSCE  - NATALIA D.

  WYRÓŻNIENIE - BARTOSZ W.

   

 • GMINNY KONKURS PIOSENKI W USTROBNEJ „MOJA MAŁA OJCZYZNA”:

  III MIEJSCE W KATEGORII IV-VI – KAROLINA P.

  WYRÓŻNIENIA: ALEKSANDRA G., DIANA G.

   

 • GMINNY KONKURS PIOSENKI ŚWIĄTECZNEJ W J. ANGIELSKIM

  III MIEJSCE ZUZANNA K.

  WYRÓŻNIENIE: ALEKSANDRA G,  DIANA G,, KAROLINA P,

   

Ponadto zapraszamy do odwiedzenia witryny: "Konkursy Plastyczne"