Data aktualizacji:       21 marca 2016 r.

"TU ODKRYWAMY TALENTY"  (program współfinansowany ze środków UE.)

Pierwszy dzień wiosny jak co roku upłynął w naszej szkole na odkrywaniu talentów uczniów. Każde dziecko miało możliwość wzięcia udziału w zajęciach plastycznych prowadzonych przez artystę malarza pana Jacka Gołąbka.

Wszyscy chętni mogli spróbować swoich sił w konkurencjach sportowych, konkursach artystycznych czy  grach logicznych. Uczniowie za udział w zajęciach dostawali dyplom oraz nagrodę rzeczową, którą ufundował Samorząd Uczniowski.

Dodatkowo wszystkie klasy mogły zdobyć Kartę na jednodniowe niepytanie. Wystarczyło żeby dziewczynki miały kwiaty we włosach, a chłopcy chodzili w krawatach w kwiatki.

Karty te zdobyły dzieci z klas: I, IIa, III i V. Dzięki możliwości zaprezentowania swoich mocnych stron całej społeczności szkolnej wiosnę przywitaliśmy z uśmiechem na ustach i z poczuciem własnej wyjątkowości.

__________________________________________________

21 marca 2016 r.

I dzień wiosny

pod hasłem Dnia Samorządności

Tradycyjnie, 21 marca obchodzono w naszej szkole Dzień Samorządności w wiosennym nastroju.

To jedyny dzień w roku, kiedy wszyscy uczniowie mogą zaprezentować swoje talenty w różnych dziedzinach.

Zgodnie z propozycjami uczniów przeprowadzono następujące pokazy:

- wiosenna fryzura,

- wiosenna moda,

- konkursy: plastyczny, ortograficzny i z edukacji przyrodniczej.

Nie zabrakło także wierszy, piosenek i pokazu tańca o wiosennej tematyce.

Chłopcy klas I- VI wzięli udział w zawodach sportowych. Rozegrano kilka meczy w piłkę nożną. Najlepszymi piłkarzami w szkole są uczniowie klas: I B, II  i V.

Uczniowie, którzy prezentowali swoje talenty otrzymali  nagrody ufundowane przez S.U.
Samorząd Uczniowski ogłosił również wyniku międzyklasowego  konkursu, do którego uczniowie przygotowywali się przez dwa tygodnie. Pierwsze miejsce w konkursie ,,Najpiękniejsza klasa w promieniach wiosennego słońca" przypadł uczniom klasy VI, drugie miejsce zajęli uczniowie klasy I A, a trzecie miejsce otrzymali uczniowie klasy II.

Dzień upłynął w miłej atmosferze, w pełnym poczuciu bezpieczeństwa. Wszystkim uczniom gratulujemy sukcesów, dziękujemy za udział w pokazach, konkursach i zawodach. Mamy nadzieję, że dzień ten zostanie na dłużej w waszej pamięci.
                                                                                                          Przewodniczący S. U. - Szymon

____________________________________________________________

21 marca 2015 r.

Przywitanie wiosny

Tradycją naszej szkoły stał się sposób obchodzenia pierwszego dnia  wiosny. Właśnie tego dnia organizujemy Dzień Odkrywców Talentów. Wszyscy uczniowie w tym dniu przybyli ubrani w zielone stroje.

Uczniowie z klasy VI we wszystkich klasach przeprowadzili prezentację na temat Praw dziecka. Następnie został przeprowadzony konkurs dla klas starszych o prawach dziecka.

W konkursie tym uczestniczyli przedstawiciele poszczególnych klas. I miejsce zajęła klasa VI,  II miejsce klasa V i III miejsce klasa IV. Uczniowie wykazali się wspaniałą wiedzą.

Następnie odbył się konkurs  „Mam talent”. Samorząd Uczniowski przygotował  różne konkurencje: muzyczno - taneczne, plastyczne, recytatorskie i sportowe. Pomysłów na talenty nasze pociechy mają mnóstwo, więc zabawa  była rewelacyjna. Każde dziecko mogło się wykazać.  Na koniec spotkaliśmy się na korytarzu, gdzie odbyło się podsumowanie, ogłoszenie wyników oraz wręczenie dyplomów i nagród. Wszyscy świetnie się bawili,  a końcowym okrzykom nie było końca. Szkoda, że taki dzień zdarza się tylko raz w roku .

Dziękujemy za wspólną zabawę!

SU wraz z opiekunami: Katarzyną Witkoś i Anetą Węgrzyniak

* * *     * * *     * * *

21 marca 2014 r.

Pierwszy dzień wiosny - pod hasłem:

"Talent był i pozostanie darem, za który odpowiadają wszyscy, choć otrzymuje go tylko jednostka.... Krzysztof R. Jaśkiewicz "

Uczniowie jak co roku chętnie przystąpili do zabawy. Samodzielnie przygotowali występy w kategoriach zaproponowanych przez Samorząd Uczniowski. Pomysłów na talenty nasze pociechy mają mnóstwo, więc zabawa  była rewelacyjna. Każde dziecko mogło się wykazać.

Uczniowie śpiewali, malowali, grali na instrumentach muzycznych, konkurowali w zawodach sportowych, demonstrowali układy taneczne i gimnastyczne.

Największym powodzeniem cieszył się, jak co roku, dyplom na jeden dzień bez pytania dla klasy, która wygrała w konkursie na zielony strój. W tak wesoły sposób przywitaliśmy wiosnę.

Jeśli już ktoś całkowicie nie miał pomysłu na siebie, został zaproszony do grania w gry planszowe. Wszystkie występy budziły zachwyt widowni zgodnie z powiedzeniem Mikołaja Gogola "Talent ze wszystkiego może uczynić rzecz piękną.”

Każdy uczeń został nagrodzony za swoje wysiłki drobnym upominkiem ufundowanym przez Samorząd Uczniowski.

Dziękujemy za wspólną zabawę!

SU wraz z opiekunem Mirosławą Szubrą

* * *    * * *    * * *

A tak było w roku 2013

Pierwszy dzień wiosny to dobry moment,  aby stworzyć możliwość do pokazania talentów naszych wychowanków.

Dlatego zorganizowaliśmy Dzień Odkrywców Talentów. Uczniowie chętnie przystąpili do zabawy. Samodzielnie przygotowali występy w kategoriach, które my, dorośli, niekoniecznie jesteśmy w stanie sobie wyobrazić.

Nasze dzieciaki mają talent nawet w wyszukiwaniu sobie talentów… bo czy ktoś z dorosłych jest na tyle kreatywny, aby wymyśleć konkurencje skakania na skakance do muzyki granej na flecie? Albo talent do zgłaszania się do wszystkich możliwych konkurencji po to by zdobyć wszystkie możliwe nagrody?

Uczniowie śpiewali, malowali, grali na instrumentach muzycznych, konkurowali w zawodach sportowych, demonstrowali układy taneczne i gimnastyczne, próbowali swoich sił w eksperymentach chemicznych i matematycznych.

Każdy uczeń został nagrodzony za swoje wysiłki drobnym upominkiem.

Tylko gdzie ona jest…?

Nad przygotowaniem imprezy czuwały:  Pani Grażyna Rec oraz